Yenilenen Mercedes CLS Türkiye Yollarına İndi

2003 senesi içerisinde CLS modeliyle birlikte bir coupé otomobilin şıklık ile dinamizmini bir tane sedanın konfor ve fonksiyonel olmasıyla birleştirip tamamen yeni bir otomobil segmenti yaratmayı başaran Mercedes-Benz şirketi, 3. nesildeki CLS’nin Mayıs ayı itibari ile Türkiye’de satışına başlamış olacak. Yeni  gelen Mercedes-Benz şirketinin CLS 400 d 4MATIC modeli, Türkiye içerisinde 878.600 Türk Lirası tutarından başlayan fiyatlar ile müşterilerin beğenisine sunulmakta.

Yalnızca heyecan uyandırmakta olan tasarımı ile duyguları harekete geçirmekle kalmamış olan yeni Mercedes-Benz CLS modeli aynı zaman içerisinde uzun yoldaki konforu, ses yalıtımı ve de benzersiz teknolojileri sayesinde de bir hayranlık uyandırmakta. Yenilenen CLS modeli 0,26 cw’lik bir rüzgâr sürtünme katsayısıyla beraber kusursuz seviyedeki bir aerodinamiğe de sahip durumda. Mercedes-Benz şirketi, aracın sportif ve de dinamik haldeki karakterine her zamankinden fazlasıyla vurgu yapmakta.

CLS modelinin ayrıcalığı, satış başlangıcı itibariyle yalnızca 1 sene süreyle satışa sunulacağı açıklanan Edition 1 ile birlikte çok daha fazla üst seviyeye taşınabilmekte.

Dış tasarımı ise AMG tasarımının konseptini temel almakta. MULTIBEAM özelliğindeki LED farlar ve de 20 inç büyüklüğündeki AMG tasarımı siyah renge sahip, parlak çeperli ve çok kollu hafif alaşım özellikli jantlar standart donanım dahilinde yer alır iken, ön çamurluklar içerisinde ise ”Edition 1” isimli logosu yer almakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir