Volvo XC40 Modeli Artık Türkiye’de de Satılıyor

Avrupa içerisinde pek çok müdavimi olan İsveç asıllı otomobil şirketi Volvo, yeni çıkartmış olduğu XC40 modelindeki otomobilini şimdi ise Türkiye piyasasına sürmüş oldu. Şirket, yeni çıkartmış olduğu lüks otomobili ile birlikte geçmiş olduğumuz sene Avrupa’da ”senenin otomobili” seçilmiş olan Peugeot 3008 modelini de tahtından indirmeyi başarmıştı.

XC40 modeli, üst düzeyde yer alan güvenlik önlemleri ve de adeta kalite kokan özelliklerle donatılır iken, şoför ile yolcuların olduğu kadar sokaklarda yer alan yayaların da güvenliğini dikkate almış bir durumda. Bu kapsamda ise araç, sahip bulunduğu Citf Safe adlı özelliği ile birlikte yaşanabilecek pek çok kazanında önüne geçebilmeyi hedeflemekte. Bunun gibi pek çok güvenlik özelliğini de kendi bünyesinde toplamakta bulunan Volvo XC40 modeli, gönüllere taht kurmak için hazırlanmakta.

XC40 modelinin iç tasarımına da değinecek olur isek, 9 inç boyutuna sahip dokunmatik bir multimedya ekranına sahip bir şekilde gelmekte. Araç içindeki ayarlamaların büyük bir kısmını sesli bir ekilde gerçekleştirebiliyor olacağınız bu ekrana ayrıca müzik sistemi de eşlik etmekte.

1.658 milimetrelik yüksekliği, 4.425 milimetrelik uzunluğu ve de 1.851 milimetrelik bir genişliği olan lüks araç, 432 litrelik büyük bir bagaj hacmi ve de 320.000 Türk Lirası tutarından başlayan fiyatları ile birlikte sizleri beklemekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir