Porsche 2019 Cayenne E-Hybrid Modelinin Fiyatı Kesinleşti

Alman asıllı otomobil markalarından Porsche şirketi, aslında bir spor otomobil üreticisi şeklinde bilinse bile 2002 senesinde piyasaya sürmüş bulunduğu Cayenne SUV modelleri ile kendi açısından bir dönüm noktası yaşamayı başarmış ve sonrasında gelmiş olan Macan SUV’ler ile birlikte popülaritesini daha fazla arttırıp adeta lüks bir SUV markası durumuna gelmiştir.

Hal bu şekilde olunca da firmanın yeni 2019 modeldeki Cayenne E-Hybrid modeli öteki modellerine göre daha çok merak edilmekte. 3.0 lire büyüklüğü olan turbo şarjlı V6 motoru bulunan yenilenen Cayenne E-Hybrid modeli, daha önceki modele bakarak %30 oranında çok daha güçlü haldeki 14,1 kWh’lik bir bataryayı üzerinde bulunduruyor. Avrupa içerisinde yapılmış olan testlere bakarak aracın 43 kilometreden oluşan elektrikli menzili bulunacak.

462 beygirden oluşan bir gücü bulunan Cayenne E-Hybrid modeli, 440 beygirlik bir gücü bulunan Cayenne S modeline bakarak daha çok çeviklik vaat etmekte. Lakin Porsche sürücüsünün geçici bir güç arttırımı amacıyla Cayenne E-Hybrid modelinin Sport ve de Sport Plus ayarları içerisinde Sport Chrono Paketle beraber tam elektrikli bir şekilde kullanılmasına izin vermekte.

Firma, 8 vitesli olan otomatik şanzımanı çok daha hızlı vites geçişleri amacıyla tekrardan tasarladı. Öte yandan araçta istenildiği durumda motoru bir jeneratör şeklinde kullanıp bataryayı doldurmakta bulunan bir mod da yer alıyor. Dileyenler de aracı saatte 130 kilometrelik bir hıza kadar tam elektrikli bir şekilde kullanabilecekler.

Yenilenen Porsche Cayenne E-Hybrid modeli, 79.990 dolar tutarında yani yaklaşık olarak 350.000 Türk Lirası tutarındaki fiyat etiketiyle satışa çıkartmış olacak. Elbette bu özel fiyata vergilerin de eklenmesi ile aracın bedeli 700 ila 800.000 Türk Lirasını buluyor olacaktır. Piyasa içerisinde çok daha uygun fiyata sahip hibrit SUV modelleri bulunmakta. Fakat Porsche Cayenne modelinde sadece enerji tasarrufu amacıyla alınacak bir araçta değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir