Peugeot Şirketinin Yeni Amiral Gemisi Modeli Oldu

7 koltuğu olan, geniş iç hacime sahip ve şık tasarımı bulunan bir SUV Peugeot 5008 modeli sınıfının en iddialı modelleri arasında. Peugeot şirketinin yeni tasarım dilini gerçektende çok başarılı. Marka son seneler içerisinde hem binek otomobillerinde hem ise SUV modellerinde çok dinamik bir çizgi yakalamış oldu.

5008 modelinin en güçlü taraflarından biri ise çarpıcı haldeki tasarımı. Bu araç içerisinde de markanın yeni kuşaktaki bir takım modelleri gibi EMP2 ismini vermiş bulunduğu modüler platform üstüne geliştirildi. 5008 modeli, küçük kardeşi olan 3008 modelinin dinamik özelliklerine ek bir şekilde ekstra hacim sunmakta. 3. koltuk sırasının yatırılabilmesiyle çok geniş bir alan elde edilmekte. Kabinin kullanılması ve de saklama gözlerinin çok fazla olması ise Fransız otomobillerine özgü çok özel bir zenginliktir. Peugeot şirketinin mühendisleri bu alan içerisinde çok iyi çalışmış. Araç içerisindeki eğlence ve de bilgi ekranı fazlası ile pratik ve basit fakat parlak ışıkta bunları kullanabilmek birazda olsa zor.

180 beygirlik güce sahip olan 5008’in GT 2.0 Bluehdi modelinin EAT6 motoru bulunan zengin donanım ile aracın fiyatı 322.400 Türk Lirası tutarında. Bu araç içerisinde Nappa deri döşeme ile metalik boya gibi çeşitli özelliklerde mevcut. Bu opsiyonlar ile birlikte toplamdaki fiyatı 341.200 Türk Lirası tutarına kadar ulaşıyor. Bununla birlikte standart donanıma sahip bir 5008 modelini 195.400 Türk Lirası tutarına satın almak olanaklı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir