Ondan Yalnızca 1 Tane Var

İlk gördüğünüzde aşık olabileceğiniz Ferrari SP38 modeli, cayır cayır yanmakta olan ve markanın klasikleşmiş haldeki kırmızı rengiyle kesinlikle göz kamaştırmakta. Bu fazlasıyla özel spor otomobilden yalnızca 1 tane olduğunu da belirtmekte yarar var.

Ferrari şirketi otomobilin en sadık müşterilerinden bir tanesi için özel bir şekilde üretildiğini ifade etmekte. Bu şanslı insanın kimliği ise halen açıklanmamakta. Kısa bir şekilde açıklamak gerekir ise, bu harika otomobili kazara nerde görebilme şansımız olur veyahut olur mu bilememekteyiz.

Ferrari 488 GTB modeli içerisinde yer alan çift turbo V8 motorun kullanılmış olduğu özel yapım bu otomobil, komple yeni bir gövde yapısı ile çok daha fütüristik bir imaja bürünmeyi başarmış. Motorun detayları hiç bir şekilde paylaşılmıyor fakat 488 modelinin 3.9 litrelik hacmine sahip 660 beygir gücünde bulunduğunu not olarak düşmekte bir yarar var. 488 şasesinden gelmiş olan yan hava delikleri ise yine örtülmüş bir halde Çift ara soğutucusu da F40 modeli üzerinden esinlenmiş.

Öte taraftan, arka kısmında görüş açısı nerdeyse yok gibi desek yalan olmaz. Arkada kullanılmakta olan 3 katman motorun üst kısmını kapatırken aynısını görüş alanı içerisine de uygulamış. Bu hali ile otomobil Lotus Evora modelini ise bir miktar anımsatmakta. Aracın çizgileri ve de boyutları çok büyük benzerliğe sahip durumda.

Ferrari SP38 ilk defa 26 Mayıs tarihi içerisinde İtalya Como Gölü’nde yer alan tarihi araçların gösterilmesi de yapılmış olan Concorso d’Eleganza Villa d’Este oteli içinde kendisini göstermiş olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir