Mitsubishi Şirketinden Safkan Bir Suv Modeli

Mitsubishi şirketinin, Renault ile Nissan’dan hiç bir şekilde yardım almadan son defa kendi elleri ile üretimini yaptığı ”safkan” olan Eclipse Cross, ülkemize giriş gerçekleştirdi. Japon asıllı üreticinin yeni jenerasyonuna ait ilk örneği olarak öne çıkan coupe SUV modeli, zengin durumdaki donanımı ve de çarpıcı tasarımıyla beraber dikkatleri üstüne çekmekte.

Geçmiş olduğumuz aylarda ”SUV” segmentine çok daha faza ağırlık verecek olduğunu belirten üreticinin açmış olduğu yeni sayfanın ilk ürünü olarak karşımıza çıkan Eclipse Cross, segmentindeki en yenilikçi ürünlerinden bir tanesi olmayı da hedeflemekte. Çok daha keskin durumdaki hatlarının yanında geniş bir iç hacimi de bulunan olan araç adını ise güneş tutulmasından almakta. Mitsubishi şirketinin, ASX ile birlikte Outlander modellerinin tam ortasına yerleştirmeyi planlamakta olduğu SUV, 2 otomobille de bazı benzerlikler taşımakta.

Kaputunun alt kısmında 1.5 litrelik turbo benzine sahip bir motor barındıran araç, bu özel motordan 163 beygirlik bir güç ve de 250 Nmlik tork üretebilmekte. Üretilmekte olan bu güç 6 ileri vitese sahip manuel veyahut 8 kademeli bir şekilde CVT şanzıman seçenekleriyle tekerlere iletilmekte. Öte yandan firma arabayı 2WD ve de 4WD opsiyonlarıyla da satışa çıkartmış olacak.

Mitsubishi şirketi, Türkiye içerisinde yıl içinde 1.200 ünitelik bir satış gerçekleştirmeyi hedeflemekte. Şirketin 2019 senesindeki hedefi de 3.000 tane rakamına ulaşmayı başarmak. Yeni modellerin başlangıç paketlerinin fiyatı da şu şekilde:

Eclipse Cross 2WD olan özel Invite MT modeli: 131.900 Türk Lirası

Eclipse Cross 4WD olan Intense CVT modeli: 175.500 Türk Lirası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir