Mercedes-Benz’in AMG GT İsimli Modeli Tam 515 Beygirlik Güce Sahip

Mercedes-Benz şirketinin AMG GT isimli otomobil serisine katılmak için hazırlanmış olan Mercedes – AMG GT S Roadster modeli, performansını ve fiyatının yanı sıra mevcut haldeki 469 beygir güce sahip GT ve de 549 beygirlik bir güç çıkışına sahip durumdaki yüksek performansı bulunan GT C arasında yer alan model açığını da doldurabilmek amacıyla geliştirildi. Cabrio supercar şeklinde tabir edebilecek olduğumuz bu model Temmuz ayı içerisinde yola çıkmış olacak.

GT S modeli, tam 8 silindirli 2 turbolu güçlü motoruyla beraber 0 ila 100 km/s’lik bir hıza yalnızca 3.8 saniyede çıktığı esnada maksimum 308 km/s’lik bir hıza ulaşabilmekte. Araç GT isimli serinin hepsinde olduğu gibi 7 vitesli 2 kavramalı bir otomatik şanzıman kullanmakta. Öte yandan mevcut durumdaki GT Roadster modelleri içerisinde standart bir şekilde olmayan elektronik sınırlı bir kayma özelliği bulunan diferansiyel ve de adaptif kontrolü GT S ile beraber standart şekilde sunuluyor olacak.

Yeni duyurusu yapılan Mercedes-AMG GT S Roadster ile beraber yeni paketler ise kullanıcıların isteğine sunulmuş olacak. Bu açıdan sürüş deneyimini çok daha fazla önemsemekte olan kullanıcılarla ilgili sunulacak yeni ”AMG Dynamic Plus” isimli paketiyle araç çok daha sert süspansiyon sistemleri ve daha hızlı tepkiler vermekte olan direksiyon sistemiyle donatılabiliyor olacak.

Mercedes-AMG modeli hali hazır bir şekilde GT S Roadster modeline ön sipariş almaya başlamış bir durumda. Yeni GT S modelinin Avrupa’da yer alan başlangıç fiyatları ise 125.000 avro şeklinde açıklandı. Anahtar tesliminin dönemi de Temmuz ayı itibariyle başlamış olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir