Lada’nın Niva Modeli En Sonunda Türkiye’ye Geldi

Eski bayileri olan Sever Oto Group şirketinin Türkiye distribütörlüğünü almış olduğu Lada, yakın zaman içerisinde ülkemizde de satışlara başlamış olacak. Showroomlar içerisinde yerini almış olan Niva modeli ile birlikte Türkiye’ye geri dönmüş olan Rus asıllı markanın XRAY ve de Vesta gibi çok iddialı modellerinin de gelecek dönemde yollara inecek olması konusunda bir beklenti var.

Ülkemize 3 ile 5 kapı olmak üzre toplamda 2 gövde seçeneğiyle gelmiş olan Lada Niva, standart ve de Urban isimli 2 donanım seçeneğine de sahip. Aktarma kısmında 4 × 4 sisteminin standart bir şekilde sunulmuş olduğu araçta 83 beygir gücüne sahip 1.7 litrelik bir tane motor yer almakta. Hidrolik özelliğe sahip direksiyon, otomatik açılabilen cam, koltuklarda ısıtma ve de ABS gibi çeşitli donanımların standart bir şekilde sunulduğu Niva modeli, LPG opsiyonu ile de satın alınabiliyor olacak.

Bayi ile ilgili çalışmalarının tamamlanmış olduğu ve gelecek günlerde satışlarına başlanacak olduğu öğrenilen Lada Niva modelinin fiyatları da sevenlerini çok fazla üzecek gibi durmakta. Aracın 3 kapıya sahip standart versiyonu 70.000 lira tutarından alıcılarını bulacakken, fiyat 5 kapıya sahip Urban paketi içerisinde 90.000 lira tutarına kadar çıkmakta. En son ise aracın motor hacminden ötürü vergi dezavantajına sahip bulunduğunu, bunun ise fiyatları çok büyük ölçüde etkilemiş olduğunu da belirtelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir