Komple Elektrikli Modeli Gelecek

Opel şirketi ilk elektrikli özelliğe sahip Corsa modelini 2020 senesi içerisinde piyasaya sürmüş olacak

Opel şirketi, en fazla satmış olan modeli Corsa’yı 2019 senesinde yenilemesinin hemen sonrasında 2020 senesinde de komple elektrikle çalışmakta bulunan modelini piyasaya sürmüş olacak.

Elektrikli özelliğe sahip Corsa ise, Renault Zoe modeli gibi küçük sınıf içerisinde yer alan elektrikli otomobillere rakip olarak gelecek.

Avrupa’da geçmiş olduğumuz sene yalnızca 1981 tane elektrikli otomobil satışı yapmış olan Opel bu şekilde, geçmiş olduğumuz sene Peugeot şirketine satılmasının sonrasında üretimden kaldırıldığı açıklanan Opel Ampera-E modelinin bırakmış olduğu boşluğu da doldurmuş olacak.

Alman asıllı markanın en fazla satan modeli olarak öne çıkan Corsa, geçmiş olduğumuz sene 231.000 tanelik bir satışa ulaşmayı başardı. Aracın ise bundan sonraki bütün versiyonlarının üretimi yalnızca İspanya Zaragoza’da yer alan fabrikada gerçekleştirilecek.

Öte taraftan Opel şirketi, 2024 senesine kadarki süre içerisinde bütün modellerinin elektrikli veyahut hibrit versiyonlarını da satışa sunma konusunda özel planlar yapıyor. 2020 senesine kadar da aralarında Grandland X SUV modelinin de yer aldığı 4 değişik modelin elektrikli ya da hibrit alternatiflerini piyasaya sürmüş olacak. Opel şirketi gelecek senelerde elektrikli araçlar arasındaki yerini almak için çalışmalarına hiç bir şekilde ara vermeden devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir