Hyundai Kona Modelinin Fiyatı Kesinleşti

Hyundai Kona modeli, gerçekleştirilen özel lansmanla beraber meraklılarının beğenisine çıkartıldı. 11 Mayıs itibariyle satışa çıkartılacak olan bu aracın başlangıç fiyatının da 99.900 Türk Lirası olacağı konusunda açıklama yapıldı. Hyundai şirketi, özellikle de Avrupa içerisinde SUV araçları sayesinde çok büyük bir beğeni toplamış ve çok yüksek satış rakamlarını elde etmeyi başarmıştı. Kona modelininde fiyat ile performans değerlendirmelerine detaylıca bakıldığı zaman aynı etkiyi yaratması umulmakta.

120 beygir gücündeki 1.0 litrelik T-GDI ve de 177 beygir gücündeki 1.6 litrelik T-GDI benzinli özellikteli motorlarla satışa çıkartılacak araç, 1.0 litrelik olan motorda 6 ileri özellikteki manuel şanzıman ve de 4×2 çekiş sistemlerine sahip bulunacak. 1.6 litrelik olan motor ise 7 ileri özellikteki DCT şanzıman ve de 4×4 çekiş sistemlerine sahip olarak gelecek. Hyundai şirketi, karma yakıt tüketimlerinin 100 kilometrede sırası ile 5.5 litre ve de 7.1 litre olarak görüleceğini açıkladı.

Aracın ise 3 değişik paketi yer alacak. Küçük hacime sahip motor sadece Style şeklinde anılan paket içerisinde yer alıyor olacak. 1,6 litre olan 177 beygirlik motor ise Elite ve de Elite Smart şeklinde isimlendirilen öteki iki pakette mevcut halde bulunacak. Fiyatı daha uygun olan Style modeli ise 99.900 Türk Lirası tutarından satılacak. Elite modelinin satış fiyatı da 130.000 Türk Lirası tutarında olacak. En pahalı fiyata sahip araç ise Elite Smart adı ile satışa çıkartılacak. Aracın satış fiyatı ise 139.000 Türk Lirası tutarında olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir