Golf Ailesindeki En Hızlı Model

Golf modelinin binek otomobil şampiyonasına özel olarak geliştirmiş olduğu GTI TCR modeli Wörthersee içerisinde ortaya çıkmış oldu.

Volkswagen şirketi tarafından geçmiş olduğumuz haftalarda tüm detayları basın ile paylaşılan oldukça iddaalı modellerinden Golf GTI TCR, Almanya içerisinde yer alan Wörthersee buluşması kapsamında tanıtıldı. Bu senenin son çeyreği içerisinde satışa çıkartılması planlanıyor olan yenilenen GTI modeli TCR çatısının altında yer alıp Dünya Binek Otomobil Şampiyonasına da selam verebilecek bir niteliğe sahip

Touring Car yarışlarından adını almış olan bu yeni model, turbo beslemesi bulunan 2.0 litreden oluşan bir motora da sahip. 1600 devir itibari ile 370 Nm tork üretimi gerçekleştiren Golf’un GTI TCR modeli, 286 HP’lik bir güçle beraber bu zamana kadar üretimi yapılan en hızlı Golf GTI şeklinde ismini tarihe yazdırmış olacak. Motor da 7 ileri DSG’yle birlikte adeta kombine edilmiş bir durumda. 0 – 100 değerleri daha net bir şekilde bilenmese bile modelin tam olarak 264 km / s yapabilecek olduğu söyleniyor.

Modelin göze çarpmakta olan başka detayları da standart durumdaki GTI versiyonuna oranla çok daha gelişmiş bir fren sistemine sahip olması, daha kuvvetli 2 tane radyatörü bulunması, adaptif bir şasi kontrolü olması ve TCR’ye özel bir takım kozmetik detaylar olarak görülüyor.

Halen resmi bir fiyat bilgisi de maalesefki açıklanmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir