Ford Fiesta Van Fiyatı Ne Kadar?

Amerikan asıllı otomotiv devlerinden Ford, İngiltere’de yer alan Birmingham kenti içerisinde gerçekleştirilen Ticari Araç Fuarı kapsamında yeni 2018 model Ford Fiesta Van modelini görücüye çıkarttı. Fiesta hatchback isimli modeli üstüne tasarlanmış olan araç, daha çok yük taşıyabilmek amacıyla arka koltuklardan tamamen feragat etmiş bir halde.

Yeni duyurulan Ford Fiesta Van modeli, güçlendirilmiş bir durumdaki arka süspansiyonları ile birlikte 500 kilogram kadar çok etkileyici bir yük taşıyabilme kapasitesine de sahip. Çünkü kendisinden fazlasıyla büyük bir ticari araç olarak öne çıkan Transit Courier modeli, 660 kilogram ağırlığında bir yük taşıyabilmekte.

2018 model Ford Fiesta Van modeli her ne kadar yeni bir ticari araç olarak çıksa bile, ST-Line isimli tasarım çizgisi hem arabanın görünümüne hem ise konforuna fazlasıyla spor bir hava katmakta. Modern haldeki iç tasarıma ek bir şekilde bulunan 2 tane spor koltuk, sürücüye ise bir spor arabası konforunu sunuyor.

84 beygirlik güç üretmekte bulunan 1.1 litrelik benzinle çalışan standart ve de 123 beygirlik bir güç üretimi bulunan 1.0 turbo şarja sahip Ecoboost olmak üzre 2 değişik benzinli motor seçeneği olan 2018 model Ford Fiesta Van’ın ayrıca bide 84 ve de 118 beygirlik güç üretebilen 1.5 litre büyüklüğündeki TDCi motor seçeneği mevcut.

Ford şirketi, yeni Fiesta Van modelinin fiyatı hususunda resmi bir açıklama yapmamış olsa da önceki nesile oranla çok büyük bir fiyat arttırılması beklenmemekte. Bir önceki nesilde bulunan Fiesta Van modeli 11.505 Sterlin (65.400 Türk Lirası) tutarındaki bir başlangıç fiyatına sahip haldeydi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir