Fiat Chrysler 4.8 Milyon Tane Arabasını Geriye Çağırdı

Fiat Chrysler şirketi, hız sabitleyicinin devre dışı bırakılamamış olduğunu tespit ettiği 15 tane Jeep ile birlikte Dodge, Chrysler ve de Ram modelini geri çağırmış olduğunu açıkladı.

Fiat Chrysler şirketi, Amerika Birleşik Devletleri’nde 4.8 milyon tane aracını geri çağırmış olduğunu duyurdu. Geri çağırılmış olan araçlarda nadir hallerde bile olsa hız sabitleyicinin devre dışı bırakılamıyor olması durumunun görülecek olduğu belirtildi.

Otomotiv devlerinin test esnasında tespit edilmiş olan problemin sonrasında bir açıklama yapıp söz konusu durumun hız sabitleyicinin arttırmış olduğu esnada elektrik aksamının kısa bir devre yapmasıyla oluşabildiğini resmen açıkladı. Fakat frenler motora basık gelecek biçimde tasarlandığından dolayı aracın tekrar durabileceği, park moduna geçip hız sabitleyicinin devre dışı bırakılabilecek olduğu da ifade edildi.

Fiat Chrysler şirketi tekrar yazılım güncellemesi yapılana kadar sedan, SUV ve de kamyonlarda araç sahiplerini hız sabitleyici ile ilgili özelliğini kullanmaması hususunda uyardı.

Geri çağrılmış olan araçlar arasında 15 tane Jeep ile birlikte Dodge, Chrysler ve de Ram modellerinin olduğu ve öteki ülkelerdeki modellerin de etkilenmiş olduğu resmi bir şekilde açıklandı.

Verilmiş olan özel bir bilgiye bakılır ise problemden ötürü henüz bir kaza veyahut bir yaralanma olmadığı da resmi bir şekilde açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir