Citroen C5 Aircross Modeli Avrupa Yollarına Çıkacak

İlk önce Nisan 2017 tarihi içerisinde Şangay Otomobil Fuarı dahilinde görücüye çıkmış olan C5 Aircross modeli nihayet Avrupa yollarına geliyor. Tarihindeki en güçlü model olarak lanse edilmiş olan otomobilin satışına ise ilk önce Uzak Doğu’da başlanmış oldu.

2018 senesinin son çeyreğinde Fransa içerisinde üretimine başlanacağı açıklanan C5 Aircross modeli konfor odağına sahip tasarımı, 20 tane yeni patent ile birlikte biçimlendirilmiş gelişmiş süspansiyon sistemi ve de konfor koltukları ile beraber ön plana çıkmakta.

İleri konfor sınıfında SUV olarak tanımlanmakta olan C5 Aircross modeli, Kademeli Hidrolik Desteği olan Suspansiyon Sistemi ve de Advanced Comfort koltukları ile ileri seviyede bir konfor sunmayı hedeflemekte. Bu sistemin gelecek aylarda ülkemiz içerisinde satışa çıkması beklenmekte olan C4 Cactus modelinde ise yer almış olduğunu belirtmeden geçmemek gerekli.

Birazcık daha detaya inmek gerekirse bu patentli olan süspansiyon sistemi, 2 uca bir takım ikincil amortisör dahil edilmesi üstüne oluşturuluyor. Bu şekilde gerek asfalt üstünde gerekse arazi üzerinde çok daha keyifli bir sürüş vadedilmekte.

7 değişik gövde rengi ile birlikte çift renkli tavan ve 3 değişik tampon rengi sunulmakta olan bu modelde Airbumbs bulunuyor fakat artık kendine çok daha küçük bir yer bulabilmiş bir halde.

Otomobilin bizim ülkemize tam olarak ne zaman geleceği ve de fiyatının ne olacağı ise halen bilinmemekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir