Aston Martin’in DB11 Modeline Ait AMR Versiyonu Tanıtıldı

20 inç büyüklüğe sahip dövmeli AMR gümüş çelik jantlarda siyah renge sahip fren kaliperleri ile beraber standart şekilde sunulmakta. Aracın içerisinde ise tek renge sahip Alcantara deri sürücüleri karşılamakta.

İlk önce Amerika genelinde satışa çıkacağı açıklanan 2019 Aston Martin DB11 AMR modelinin fiyatı 241.000 dolar seviyesinde belirlenmiş. Senenin ortalarına doğru teslimatı başlayacağı açıklanan aracın sınırlı sayıda üretilecek versiyonunun Amerika fiyatı ise halen kesin değil.

İlk defa 2016 senesi içerisinde satışa çıkartılan DB11 V12 isimli modelinin yeni versiyonu halinde pazarda konumlandırılması planlanmakta olan bu araç, daha önceki modele kıyas ile 30 beygir daha çok güce sahip halde. Aston Martin şirketinin yeni amiral gemisi modeli olarak öne çıkması da kuvvetle olanaklı.

5.2 litreden oluşan çift turbo şarjlı V12 motora da ev sahipliği yapmakta bulunan model, 0’dan 100’e yalnızca 3.5 saniyede çıkmayı başaracak kadar güçlü. Maksimum seviyedeki hızı 335 km/s şeklinde belirtilen bu araç, bu yönü sayesinde Aston Martin’in an itibari ile satışını gerçekleştirmiş olduğu en hızlı model olma konusundaki özelliğine de sahip halde.

Daha yüksek bir manevra kabiliyeti ve de gelişmiş yol tutuşu amacıyla şasesi elden geçirilmiş olan aracın şanzımanı içerisinde vites kalibrasyonu da yapılmış.

Modelin dış görünüşüne bakmış olduğumuzda ise ise agresif çizgiler bizleri karşılamakta. Bol bir miktarda karbon fiber ve de parlak siyah detayların hakim bulunduğu bu aracın farları ve de arka stop lambaları biraz karartılmış. Yanlardaki lipler ile birlikte aynalar ve de egzoz uçlarında ise tekrar aynı siyah ton seçimine rastlayabilmek olanaklı.

Fakat İngiltere fiyatının ise 201.995 Sterlin tutarında olacağı açıklanmış oldu. Bu ise baz modelden %15 oranında daha pahalıya satılacak olduğu anlamına gelmekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir