2018 Bugatti Chiron Fiyatı Netleşti

Bugatti şirketinin ‘’Süper araba” şeklinde nitelendirilen Chiron ana modeline bazı ek özellikler eklenerek geliştirilmesi yapılan Yeni Chiron Sport isimli modelinin kaputunun alt kısmında herhangi bir değişiklik yok. Fakat ana modele kıyas ile daha hafif bir şekilde tasarlanmış olması modelin ortaya çıkartacağı performansın ve de verecek olduğu sürüş deneyiminin çok daha iyi bir durumda olması anlamına gelmekte.

Bu araç ilk önce selefine kıyasla 18 kilogram daha hafif halde geliyor. Bu pozitif durumdaki değişimin ana nedeni ise bu modelle beraber firma tarafından karbon fiber özelliğine sahip parçalara geçiş gerçekleştirmesi olarak gösterilmekte. Aracın üzerindeki sileceklerine kadar nerdeyse her şeyinin karbon fiber özellikte olduğu belirtildi. Nardo pisti içerisinde standart ana modelle yarıştırılmakta olan bu model standart modelle aynı motorları paylaşıyor olmasına karşın çok daha hafif olmasının verdiği avantajla yarışı 5 saniye daha önde kazanmış oldu.

Chrion Sport modelinin cesur durumdaki dış yapısı, çok daha sağlam yapıdaki bir şasi ayarı ve komple yeni tork vektörü foksiyonu sayesinde spor odağına sahip süspansiyon kurulumunu içermekte. Kabini de siyah modülüne sahip alimünyumdan oluşmakta. Sürücü modunun döner düğmesi ve de motor çalıştırma düğmesi ile birlikte olağanüstü bir atmosfer yaratmış oluyor.

Daha sıkı durumdaki süspansiyon kurulumu sayesinde çok daha keskin ve çok daha sert bir damperle beraber çok daha iyi bir kontrol stratejisi yaratabiliyor.

Optimize edilen arka aks diferansiyel ayarıyla beraber komple yenilenen dinamik tork vektörü fonksiyonu ile beraber çok dar köşelerde çok daha iyi performans sergilenebilmesini desteklemekte.

Amerika Birleşik Devletleri pazarı içerisinde 3.26 milyon dolar tutarındaki başlangıç fiyat etiketiyle satışa çıkmış olan Yeni Bugatti Chiron Sport modeli ise dudakları uçuklatmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir