1 Milyon Euroluk Fiyata Sahip

Rolls-Royce Motor Cars’ın Türkiye distribütörü olarak tanınan Royal Motors’un sahibi olan Artuğ Aysal konuyla ilgili açıklamaları içerisinde, Cullinan için 40 tane ön sipariş isteği geldiğini belirtip, Türkiye’yle ilgili İngiltere’den ayrılmış kotanın da 6 taneyle sınırlı olduğunu belirtti.

Phantom isimli modelden daha pahalı bir fiyata sahip olmayacağı ifade edilen Cullinan’ın fiyatının 1 milyon euro civarından başlayan fiyatlarla birlikte Türkiye kotasının daha şimdiden tükenmiş olduğu burgulanırken, el üretimi olduğu açıklanan bu araçların 2019 yılının şubat ayına kadarki süreçte ilk müşterilerine teslimatının gerçekleştirileceği ön görülmekte.

Dev haline gelen markanın 1900’lü yılların başından bu zaman kadar günümüz modern modellerine taşımış bulunduğu devasa büyüklükteki ön kaputla birlikte radyatör haznesinin, işlevsellikten çok daha fazla tüm ihtişamıyla Cullinan’ın bulunan duruşunun en önemli parçalarından biri olduğu ifade edilmekte. Ön çamurluğun çizgisinden başlayıp arka fara kadar uzanmakta olan eğim olmayan ve kusursuz durumdaki omuz çizgisinin de aracın dış tasarımına çok büyük bir şıklık kattığı ifade edilmekte.

Alınmış olan bilgilere bakılırsa Cullinan’ın öteki RR modellerine benzeyen bir şekilde, simetrik olarak tasarımı gerçekleştirilen torpidonun üst çizgisini, sol bölümde mücevher işlemesi yapılmış gibi bir görüntüsü bulunan gösterge panelini ve de yolcu bölümünde modelin logosunu üstünde bulunduran bir analog saati içermekte olduğu belirtilmekte.

2.66 tonluk bir ağırlığı olduğu belirtilen Cullinan modelinin devasa bir boyutlara sahip bulunan krom kaplama panjurunun arka kısmında, dünya savaşı önemleri içerisinde de kullanıldığı bilinmekte olan motorların büyüklüğüne yakın bir şekilde, 6.75 litrelik hacmi bulunan 12 silindirli bir motor bloğunun yer aldığı dile getirilmekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir